Ukraine  Украина  Україна
innovation agro
agroinnovationinua@gmail.com
+380974931299
 


Ми піднімаємо рентабельність вашого бізнесу!

Новини

Вплив ширини рядка і густоти посіву на урожайність сої.

   Порівняння урожайності сої в 35-сантиметрових, 50-сантиметрових, 70-сантиметрових рядків, з різною густотою посіву. Визначення Економічно Оптимальної Норми Висіву (EOSR) для кожної ширини рядка.

    Світовим лідером виробництва сої є США з часткою майже 35% всього світового виробництва. В цій країні спостерігається постійний ріст виробництва сої. Частково за рахунок збільшення площ, але в основному все ж таки завдяки збільшенню врожайності та підвищенню ефективності технологій вирощування сої. Тому пропонуємо ознайомитись з результатами дослідження компанії Beck’s Practical Farm Research.USA, яка веде пошук оптимальних технологій вирощування сої для різних регіонів США. В цій статті розглянемо вплив ширини рядка і густоти посіву на урожайність сої.

 ширина рядка сої

   Порівняння 35-сантиметрових, 50-сантиметрових, 70-сантиметрових рядків, з різною густотою посіву. Визначення Економічно Оптимальну Норму Висіву (EOSR) для кожної ширини рядка. 

 

*Дані таблиці переведені в метричну систему та адаптовані до європейського стандарту ширини рядків сівалок. 

Результати спостережень

Через компенсаційну здатність рослин сої до гілкування і заповнення вільного простору, пошук ідеальної густоту посіву та найкращої ширини міжрядь виявився не зовсім простим. Beck'sPFR продовжує досліджувати ідеальну матрицю норм висіву, строків посіву та ширини міжрядь, які зможуть забезпечити найбільшу рентабельність інвестицій.

У цьому дослідженні першого року 50-сантиментрова ширина міжрядь повернула приблизно на 200 доларів США/ більше, ніж рядки з інтервалом 70- сантиметрів. Тим не менш, рентабельність інвестицій 35-сантиметрових рядків обійшла показник 50-сантиметрових на 150 доларів на га.

Грег Шеферд Агроном

Висновок: при посіві з меншою густотою, а саме 300 тис насінин на га отримується такий само високий врожай, але зменшуються витрати на посівний матеріал в порівнянні з густотою в 400 тис насінин на гектар. А при посіві з густотою 185 тис на га вже спостерігається зниження врожайності.

Джерело 2017 Beck’s Practical Farm Research USA


Для
власників/керівників
агробізнесу
Послуги центру для Власників/керівників агробізнесу
Для
банків

Послуги центру для Власників/керівників агробізнесу
Для
інвесторів

Послуги центру для Власників/керівників агробізнесу
Для
постачальників

Послуги центру для Власників/керівників агробізнесу
UX/UI and Usability Analysis